Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kupują jabłka eksportowe?

2016-11-08 16:07

Eksport powoli rusza. Może nie jest jak w latach poprzednich, jednak na pewno nie widać stagnacji na rynku. Firmy eksportowe i grupy producenckie coś kupują i jak mówią sadownicy „jest to coraz większe coś”.

Na rynku obserwuje się spore zainteresowanie Galą, a także Red Jonaprince, czy spośród odmian czerwonych Szampionem i Ligolem. Popyt na jabłka jest na pewno dużo wyższy jak jeszcze pod koniec października, efektu „woow” jednak nie widać, zwłaszcza w poziomie cen.

Zainteresowanie owocami wzrosło, co jednak nie przełożyło się na ceny. W chwili obecnej ceny są podobnym poziomie co jeszcze pod koniec października - za czerwoniaki w kalibrze 70+ firmy oferują od 50 do 70 groszy za kilogram, przy czym coraz mniej firm proponuje tą najniższą kwotę, natomiast 70 groszy dotyczy owoców bardzo wysokiej jakości i niektórych odmian, m. in. Szampiona czy Cortlanda. Drobne jabłka odmian czerwonych, od 65 mm skupowane są w cenie od 40 do 45 groszy za kilogram. Skupowany jest także Idared, jednak w jego przypadku 50 groszy za kilogram to obecnie maksimum - jabłka w kalibrze 70+.

Ceny Gali w kalibrze 65+ oscylują w granicach 80 - 90 groszy za kilogram, za Red Jonaprince w kalibrze 70+ można dostać od 70 do 80 groszy za kilogram, a w przypadku Golden Delicious w kalibrze 65+ ceny wahają się w granicach 60 - 70 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE