Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ładny Szampion to chodliwy towar

2014-01-28 14:49

Jak wygląda sytuacja w eksporcie wie każdy. Tu nie trzeba specjalisty by widzieć, że popyt na polskie jabłka ze strony odbiorców ze wschodu jest mizerny, a wymagania coraz wyższe. Zróżnicowane jest także zapotrzebowanie na poszczególne odmiany – niektóre idą lepiej, a niektóre w ogóle nie mają „brania”.

Szampion należy do tych szczęściarzy, które obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Wszystko jednak zależy od jakości jabłek. Jak wiadomo jest to odmiana, która bardzo szybko traci na wartości – jędrność Szampiona spada najszybciej ze wszystkich zimowych odmian dostępnych na polskim rynku. Walory smakowe tej odmiany rekompensują jednak tą wadę i mimo wszystko Szampion cieszy się dużym powodzeniem. Ważne są jednak warunki przechowalnicze, w jakich jabłka były przechowywane.

Szampion z przechowalni o tej porze roku to już praktycznie przemysł. Owoce z chłodni zwykłej trzymają się znacznie lepiej, jednak i w ich przypadku coraz więcej firm eksportowych zaczyna kręcić nosem. Obecnie na pierwszy plan wysuwają się jabłka z KA i ULO, za które eksporterzy gotowi są zapłacić coraz więcej. Za jabłka odmiany Szampion z chłodni zwykłej w kalibrze 70+ można dostać co najwyżej 1,00 – 1,10 zł/kg, natomiast za jabłka z kontrolowanej atmosfery nawet do 1,40 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE