Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Na SORH leniwie po świętach

2014-01-03 14:47

Okres poświąteczny nie był zbyt udany pod względem wielkości handlu na sandomierskiej giełdzie. Przed długim weekendem kupujących też było mniej niż zazwyczaj. Sprzedający także jakby zrezygnowali z handlu, bo tłumów nie odnotowano. Ceny również jakby zamarły na poziomie jeszcze sprzed świąt i wcale nie miały zamiaru się zmieniać.
Wciąż najdrożej na sandomierskiej giełdzie można kupić czerwone sporty Gali, które dochodzą do 27,00 zł za skrzynkę. Zwykła Gala kosztuje do 24,00 zł za skrzynkę. W podobnych cenach, tj. od 20,00 do 24,00 zł za skrzynkę można kupić Golden Deliciousa. W przypadku oby tych odmian towar pochodzi zazwyczaj z chłodni zwykłej, jeśli na giełdzie pojawi się coś z kontroli, sprzedający wówczas krzyczą za takie jabłka nieco więcej.
Antonówka to wydatek rzędu 21,00 – 24,00 zł za skrzynkę, a cena Rubina dochodzi do 22,00 zł za skrzynkę. Pozostałe odmiany czerwone oferowane są przez sprzedających, w zależności od jakości owoców, od 17,00 do 21,00 zł za skrzynkę.
W przypadku gruszek sytuacja na sandomierskiej giełdzie generalnie się nie zmienia, choć ceny coraz mocniej różnicują się pod względem jakości owoców. Dziś owoce dojrzałe lub drobne można kupić już od 45,00 zł za skrzynkę, zaś ładniejsze do 60,00 zł za skrzynkę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE