Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rosną, powoli ale rosną

2013-08-16 13:00

Nie wiadomo czy to wynik niechęci sadowników do zbierania spadów i odpadów po przerywce, czy naturalna kolej rzeczy „bo tak miało być”, ale od pewnego czasu na polskim rynku rosną ceny jabłek przemysłowych. Podwyżki nie powalają na kolana, bo tygodniowo cena potrafi wzrosnąć zaledwie o 1 – 3 grosze na kilogramie, ale sam fakt iż cena od początku sezonu pozostaje w trendzie zwyżkowym daje nadzieję na poprawę obecnej sytuacji.

W ubiegłym tygodniu ceny skupu jabłek przemysłowych u pośredników wahały się w granicach 25 – 35 groszy za kilogram, przy czym sporo firm płaciło jeszcze 25 – 28 groszy, najwięcej skupów dawało 30 groszy, a ci którzy wystawiali cenę 35 groszy nazywani byli przez innych skupiarzy „szaleńcami pracującymi za darmo”. Dziś 30 groszy to minimum, a 35 groszy nie już wcale takim szaleństwem bo taką właśnie cenę skupu jabłek przemysłowych ma coraz więcej firm.

Sadownicy mówią zgodnie, że to krok w dobrym kierunku i że jeszcze trochę a zaczną zbierać spady. Na razie jednak przy obecnych cenach jabłek deserowych i ogólnie dobrym popycie na nie cena przemysłu na poziomie 32 – 35 groszy pozostaje stanowczo poniżej ich oczekiwań.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE