Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Rośnie produkcja koncentratu jabłkowego w Chinach

Szacuje się, że produkcja jabłek w Chinach w tegorocznym sezonie może wynieść nawet 38,0 mln, tj. będzie wyższa od zeszłorocznej o 5 proc. kiedy to zebrano 36,0 mln ton. Wzrost produkcji jabłek będzie miało bezpośrednie przełożenie na produkcję koncentratu jabłkowego, która zgodnie z szacunkami przedstawionymi na konferencji "China Juice 2012" będzie wyższa od ubiegło sezonowej o około 5 proc. – z 627,0 tys. ton do 660,0 tys. ton.

Pomimo wzrostu produkcji chińskiego koncentratu, jego ceny powinny utrzymać się na wysokim poziomie. Wszystko za sprawą dużego zapotrzebowania na jabłka na rynku chińskim, a tym samym wysokich cen surowca do produkcji koncentratu.

Prognozuje się, że wzrost produkcji koncentratu jabłkowego wpłynie na zwiększenie dostaw tego produktu na rynek Unii Europejski, gdyż na nim notuje się duże zapotrzebowanie na koncentrat. W 2011 roku kraje Unii Europejskiej zaimportowały łącznie 105 tys. ton koncentratu jabłkowego z Chin, czyli o 24 proc. więcej niż przed rokiem, ale o 33 proc. mniej niż 2 lata wcześniej (dane GTIS).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE