Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Sporo jabłek na Zjazdowej

2013-11-28 12:46

Patrząc na sytuację na rynku jabłek eksportowych nie dziwi fakt, że producenci okupują z towarem wszystkie krajowe giełdy. Jeśli owoców nie można sprzedać na eksport, próbują choć pozbyć się zapasów na rynku krajowym.

Podobnie myśli wielu sadowników co powoduje spore obłożenie giełd. Na Zjazdowej podaż jabłek jest wysoka – znacznie wyższa od popytu na nie, natomiast ceny pozostają bez większych zmian. Najdroższe na giełdzie pozostają odmiany: ostatnia Malinowa oraz Rubin, za które sprzedający życzą sobie od 20,00 do 30,00 zł za skrzynkę. W przypadku większości odmian tzw. czerwonych w tym m. in. Cortlanda, czy Lobo, a także Szampiona, Jonagolda i Ligola ceny od dłuższego czasu wahają się w granicach 20,00 – 25,00 zł za skrzynkę, coraz częściej spotyka się także i tańsze owoce, od 15,00 – 17,00 zł za skrzynkę, jednak tak tanio można kupić tylko „czerwoniaki” z przechowalni. Najtańszy na giełdzie pozostaje Gloster, którego cena waha się w granicach 15,00 – 23,00 zł za skrzynkę.

W przypadku gruszek sytuacja jest podobna – podaż owoców się ustabilizowała, podobnie jak i ich ceny. Lukasówka oferowana jest przed sprzedających od 35,00 do 60,00 zł za skrzynkę, natomiast Konferencja, będąca nieco droższa, kosztuje od 40,00 do 70,00 zł za skrzynkę.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE