Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

To już jakieś szaleństwo

2017-07-31 11:30

Determinację przetwórców widać coraz wyraźniej. Klaruje się także sytuacja cenowa dla jabłek przemysłowych na nadchodzący sezon. Już dzisiaj widać, że ceny jabłek przemysłowych w sezonie 2017/2018 będą bardzo wysokie, bo zapotrzebowanie na nie ze strony przetwórców jest duże natomiast podaż, ze względu na ograniczoną produkcję jest i będzie niska.

Pośrednicy wyraźnie widzą różnicę w ilości surowca, który dociera do ich skupów. Jak twierdzą w tym roku udało się im skupić jakieś 10 proc. tego co przed rokiem i nadchodzące miesiące nie zapowiadają się lepiej.

Podaż jabłek przemysłowych jest niewielka za to ceny dosłownie z dnia na dzień są coraz wyższe. Dzisiaj pośrednicy proponują za zwykły przemysł z poprzedniego sezonu już do 65 groszy za kilogram i ceny wzrosły we wszystkich regionach kraju. Nieliczni którzy kupują oddzielnie suchy przemysł płacą do 75 groszy za kilogram. W przypadku letniej przerywki ceny wahają się od 65 do 75 groszy za kilogram, jednak z zakupem tych owoców jest naprawdę duży problem.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem