Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Wzrost popytu na Idareda?

2014-02-03 13:03

Jak do tej pory handel Idaredem nie należał do udanych. Popyt na niego był mizerny, a ceny dalekie od oczekiwań. Ostatni tydzień przyniósł jednak nieznaczną poprawę sytuacji tej odmiany na rynku. W firmach eksportowych od zeszłego tygodnia widać wyraźnie wzrost ruchu i zwiększenie zapotrzebowania na jabłka, w tym właśnie na Idareda.

Nie do końca jednak ta poprawa sytuacji równoważy się z wysokością ceny, która choć gdzieniegdzie wzrosła, wciąż pozostaje najniższą spośród wszystkich odmian czerwonych. Co ciekawe obecnie Idared skupowany jest praktycznie ze wszystkich warunków przechowalniczych – od przechowalni do kontrolowanej atmosfery.

Za jabłka z przechowalni w kalibrze 70+ można obecnie dostać 0,80 – 0,90 zł/kg, w okolicach Sandomierza nawet do 1,00 zł/kg. Jabłka z chłodni zwykłej w tym samym rozmiarze skupowane są przez eksporterów w cenie 0,90 – 1,10 zł/kg w zależności od jakości, wybarwienia i pilności zamówienia. W przypadku jabłek z kontroli za Idareda można dostać do 1,20 zł/kg. Za Najdareda bardzo dobrej jakości można wynegocjować o 5 – 10 groszy więcej w porównaniu do ceny wyjściowej Idareda.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE