Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Bardzo niska podaż świeżych importowanych malin

2020-02-20 16:28

Zima to nie pełnia sezonu dla świeżych malin, ale owoce te już z pewnością nie są ściśle sezonowe. Ich podaż w miesiącach zimowych jest, z roku na rok, coraz większa. Jednak i w tym przypadku zdarzają się okresy znaczącego tej podaży spadku. Tak jest i tym razem.

Jeszcze w grudniu, przed Bożym Narodzeniem maliny importowane z Maroka były oferowane na polskim rynku hurtowym (ale też i w sieciach handlowych) po relatywnie niskich cenach. Może nie tanio, ale jak na tę porę roku ceny od 31 zł/kg były atrakcyjne. Zwłaszcza, że owoce te są oferowane w pojemnikach po 125 gram, a więc cena jednostkowa za opakowanie zaczynała się wtedy od 3,89 zł/kg.

W styczniu ceny malin importowanych wzrosły (średnio do 16-17 zł/kg), a w końcówce pierwszej dekady lutego owoców tych znów na polskim rynku zrobiło się więcej i ich hurtowe ceny znalazły się w przedziale 24-32 zł/kg. Teraz jednak jest znowu dużo drożej. Bieżący import znów się skurczył, a ceny skoczyły o ponad 92 procent i obecnie są w przedziale 50-54 zł/kg. W ofertach sieci jest to nawet 8,50 zł/opakowanie, czyli 68 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE