Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Taniej za malinę deserową

2020-06-25 20:54

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły na hurtowym rynku krajowych malin pod znakiem wahań cenowych. Nie było wyraźnego trendu spadkowego, bo podaż tych owoców pozostawała ograniczona, a poprawie w tym zakresie przeszkadzała pogoda.

Realia podażowe niezbyt się poprawiły, ale ostatnie 48 godzin przyniosło znaczącą, bo trzydziestodwuprocentową obniżkę. Ceny malin deserowych spadły w handlu hurtowym na większą skalę z 28,00-34,00 zł/kg do16,00-26,00 zł/kg. Przecena, zwłaszcza jeśli chodzi o okolice minimum przedziałowego, to wynik słabej jakości owoców, które trafiają na bieżąco na rynek. Jakość zaś to konsekwencja deszczowej aury.

Spadek cen o niemal jedną trzecią w ciągu dwóch dób to sporo, ale i tak bieżące ceny malin pozostają wyższe od zeszłorocznych, bo sezon tych owoców wciąż jest opóźniony w stosunku do zeszłorocznego kalendarza. Obecnie średnia cena to 21,00 zł/kg. Rok temu cena średnia zdążyła już spaść do poziomu 12,00 zł/kg, a minimum sezonowe przypadło na początek drugiego tygodnia sierpnia i średnią na poziomie 8,00 zł/kg.

Słowa kluczowe: maliny, ceny malin, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE