Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Zróżnicowane ceny malin przemysłowych

2012-08-07 17:36

Skup malin przemysłowych ze zbioru jesiennego rozpoczął się na dobre. Zgodnie z przewidywaniami, ceny malin jesiennych są nieco wyższe od cen malin letnich, jednak daleko im do cen, które zadowalałyby producentów. Wszystko jednak może się jeszcze zmienić, bo jak na razie ceny skupu malin są bardzo zróżnicowane i fakt, że na rynku dostępne są w sprzedaży i ostatnie maliny letnie i pierwsze maliny jesienne powoduje małe zamieszanie.
 
Niektóre firmy skupują jeszcze bowiem maliny letnie typowe na pulpę płacąc za nie 2,00 – 2,20 zł/kg, niektóre firmy nie rozgraniczając malin na poszczególne odmiany kupują maliny klasy I w cenie 2,50 – 2,60 zł/kg, a firmy, które nastawiły się już tylko na skup malin jesiennych kupują w chwili obecnej maliny klasy ekstra na mrożenie: odmiany Polka w cenie 2,80 – 3,00 zł/kg, a odmiany Polana w cenie 2,60 – 2,70 zł/kg. 

Sytuacja na rynku malin przemysłowych może się jeszcze zmienić gdy definitywnie skończą się maliny letnie. Malin ze zbioru jesiennego jest mniej niż przewidywano dlatego ceny skupu mogą jeszcze wzrosnąć.

Słowa kluczowe: maliny, skup malin, ceny malin, owoce
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE