Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Grejpfruty – nieco drożej niż rok temu

2020-02-06 09:30

Styczeń wniósł nieco więcej dynamiki w ceny grejpfrutów na polskim rynku hurtowym. Był to ruch w górę związany z pewną redukcją w podaży tych owoców. Jednak zmiany okazały się ograniczone w swych rozmiarach – zwyżka wyniosła zaledwie 2,3 procent, po czym ceny te się ustabilizowały.

Poziom cen grejpfrutów importowanych z Turcji, bo takie obecnie dominują na polskim rynku, to w hurcie na większą skalę najczęściej przedział 4,00-5,00 zł/kg. I jak wspomniano wyżej, to nieznacznie więcej niż w końcówce grudnia i w pierwszych trzech tygodniach stycznia. Warto jednak przypomnieć, że ceny grejpfrutów bardzo znacząco spadły od października zeszłego roku, gdy cena średnia sięgała 6,90 zł/kg.

Obecne ceny są nieznacznie wyższe od analogicznego okresu zeszłego roku. Teraz mamy średnią 4,50 zł/kg, wtedy była 4,40 zł/kg. Jak widać sytuacja rok do roku jest w zasadzie taka sama. Nie ma za to porównania do stycznia/lutego roku 2018. Wtedy podaż grejpfrutów była bardzo niska, co przełożyło się na ponadprzeciętnie wysokie ceny, ze stabilną średnią w hurcie (aż do czerwca 2018 roku) na poziomie 5,30 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE