Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Holandia: w sprzedaży limonki z Meksyku i Brazylii

2013-12-13 18:23

Holenderski rynek owoców importowanych jest wyznacznikiem trendów dla całej Europy. Obserwując co dzieje się w Holandii można od razu oszacować sytuację w najbliższym czasie także na polskim rynku. Tak właśnie się dzieje między innymi w przypadku limonek. W połowie listopada limonki u holenderskich importerów kosztowały 4,00 – 4,50 euro za 4,5 kg karton. Od tamtej pory do drugiego tygodnia grudnia ceny nieustannie rosły osiągając pułap 5,50 euro za 4,5 karton limonek z Meksyku i 6,00 euro za 4,5 kg karton limonek z Brazylii.

Obecnie ceny limonek w Holandii ustabilizowały się. W niektórych firmach owoce te nawet staniały o 50 eurocentów na kartonie, co daje na dzień dzisiejszy widełki cenowe w zakresie 5,00 – 5,50 euro za limonki meksykańskie oraz od 5,50 do 6,00 euro za limonki brazylijskie (ceny FOT).

Patrząc na ustabilizowane ceny limonek w Holandii można spokojnie powiedzieć, że owoce te w Polsce także przez pewien czas powinny być oferowane w stabilnych cenach, tj. 42,00 – 45,00 zł za 4,5 kg opakowanie limonek z Brazylii.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE