Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Utrzymują się niskie ceny pomelo

2013-12-06 10:54

Pomelo, które „okrężną” drogą importowane jest z Chin do Polski zyskuje w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Z roku na rok podaż tych owoców rośnie, a w sezonie, który trwa od września do kwietnia owoce te oferowane są w naprawdę atrakcyjnych cenach.
Obecnie mamy pełnię sezonu na chińskie pomelo a więc owoce są najlepszej jakości, a w dodatku można je kupić naprawdę bardzo tanio. Ceny pomelo ustylizowały się na obecnym poziomie już w listopadzie i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego powinny utrzymać się na tym poziomie co najmniej do stycznia, tak twierdzą importerzy.

W chwili obecnej ceny pomelo w małym hurcie oscylują w granicach 35,00 – 50,00 zł za 11 kg (3,18 – 4,55 zł/kg brutto), przy czym coraz więcej sprzedających oferuje owoce poniżej 45,00 zł za opakowanie 11 kg, a coraz mniej powyżej tej ceny.
W sieciach handlowych ceny pomelo zatrzymały się na poziomie 4,00 – 6,00 zł za sztukę, sieci organizują jednak także czasowe promocje na ten produkt i wówczas cena jest jeszcze niższa.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE