Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Chemimoya - jak to ugryźć, po ile można kupić?

2017-12-18 15:06

Owoce cherimoya, które w Polsce wciąż pozostają jednymi z mniej znanych owoców egzotycznych z powodzeniem uprawiane są w krajach Południowej Europy, głównie w Hiszpanii. I właśnie stamtąd pochodzą owoce dostępne obecnie na polskim rynku.  

W tym roku kampania cherimoya rozpoczęła się w Hiszpanii w październiku i będzie trwać co najmniej do marca, a obecnie owoce te można bez większego problemu kupić w polskich sklepach. Oczywiście pod warunkiem, że sklep zdecyduje się na ten asortyment.

Jak twierdzą sprzedający cherimoya to trudny produkt, bo dość szybko dojrzewa a nie ma nigdy pewności, że wszystko się sprzeda. Z tego też względu w Polsce do sprzedaży trafiają owoce nie w pełni dojrzałe, które muszą przed zjedzeniem jeszcze poleżakować. A ile? Aż będą miękkie i zacznie brązowieć im skórka, czyli minimum jakieś 2 - 3 dni. Trzeba też pamiętać, że pestki cherimoyi są silnie trujące i nie należy ich w ogóle spożywać.

A jak wygląda sytuacja cenowa cherimoyi? Owoce te oferują nieliczni importerzy wyspecjalizowani w imporcie owoców egzotycznych oraz niektóre sieci handlowe. Ceny owoców w detalu wahają się od ok. 6,00 do około 10,00 za sztukę.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem