Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Granatowy sezon wciąż trwa

2018-06-06 12:10

Sezon na owoce granatu wciąż trwa i wygląda na to, że w tym roku będzie dłuższy niż przed rokiem. W ubiegłym roku już w drugiej połowie marca sporo owoców trafiających do handlu była ciemnobordowa, co świadczyło o ich bardzo wysokim stopniu dojrzałości i kończącym się sezonie. W tym roku mamy już początek czerwca a owoce te nie znikają z ofert importerów. Co więcej, ich podaż, choć może nie taka jak jeszcze na wiosnę, pozostaje relatywnie stabilna. W polskich sklepach wciąż dominują owoce z Turcji oraz Hiszpanii, które można kupić od bezpośrednich importerów w handlu małohurtowym jak i w sieciach handlowych.

A jakie ceny obowiązują na te owoce? Za tureckie owoce w kalibrze od 12 do 16 (ta sama cena obowiązuje niezależnie od kalibru) trzeba obecnie zapłacić w małym hurcie od 35,00 do 40,00 zł - około 5 kg karton, co daje około 2,50 – 3,00 złote za sztukę.  W przypadku owoców w większym rozmiarze, tj. w kalibrze 8 ceny wahają się obecnie od 32,00 do 40,00 zł za karton, tj. w granicach 4,00 – 5,00 zł za sztukę.

W sieciach handlowych ceny granatów tureckich oraz hiszpańskich oscylują w granicach 3,00 – 4,00 zł za drobniejsze owoce i w przypadku tureckich do maksymalnie 9,00 zł za sztukę - owoce większe. Niektóre sklepy oferują tureckie granaty na kilogramy w cenie kilkunastu złotych za kg.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem