Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Sezon na tanie granaty trwa

2013-11-18 14:23

Jesień to okres ogromnej obfitości na rynku owoców importowanych. Rozpoczyna się sezon handlowy na wiele gatunków pochodzących z południa Europy. Do Polski w tym czasie trafia wiele tanich i bardzo dobrych jakościowo owoców, w tym także granaty z Turcji oraz Izraela.

Podaż tych owoców w listopadzie rośnie, a ceny spadają. Jakość granatów jest przy tym chyba najlepsza z całego roku. Owoce trafiające do Polski są w dużym kalibrze, są bardzo dojrzałe, świeże i soczyste. Biorąc pod uwagę duże walory zdrowotne tych owoców wcale nie dziwi fakt, że jak co roku popyt na granaty w listopadzie jest bardzo duży.

Ze sprzedażą granatów nie mają większych problemów zarówno importerzy handlujący owocami na giełdach i oferujący granaty tureckie w cenie 30,00 zł za kaliber 7 (4,29 zł/sztuka brutto) lub w cenie 32,00 – 35,00 zł za kaliber 9 (3,56 – 3,89 zł/sztuka brutto), jak i sieci handlowe. Obecnie w sieciach handlowych będących bezpośrednimi importerami granatów, owoce te można kupić już od 15,00 zł za kilogram co wypada około kilku złotych za sztukę lub w cenie 3,00 – 6,00 zł za sztukę w zależności od kalibru.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE