Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Niezły popyt na śliwki

2020-10-27 09:00

Sezon handlowy krajowych śliwek jeszcze trwa, ale jego skala szybko maleje. A dokładniej maleje podaż dobrej jakości śliwek. Od września w handlu dostępne są tylko owoce z chłodni. Jakość tych owoców jest w tym sezonie całkiem niezła, ale ilości śliwek kierowanych w Polsce do długiego przechowywania są generalnie małe  i zapasy nie starczają na długo.

A popyt na śliwki na polskim rynku pozostaje na wysokim poziomie. Zatem jeśli ktoś ma jeszcze ładne śliwki, zwłaszcza z KA, to bez trudu znajdzie kupców oferujących bardzo dobre ceny. Problem w tym, że dobrej jakościowo, twardej  śliwki jest mało. Za taki towar w hurcie płaci się obecnie 3,50-4,00 zł/kg zarówno za węgierkę, jak też za odmianę President.

To ceny porównywalne z zeszłym rokiem. Wówczas też było mało śliwek (chociaż w tym roku ma ich być jeszcze mniej – wedle szacunków GUS tylko 90 tys. ton, czyli -5 procent rok do roku). W latach obfitych w śliwki ceny w tej fazie sezonu są dużo niższe, na poziomie 1,00-2,00 zł/kg w hurcie na większą skalę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE