Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Są już polskie śliwki

2019-07-12 19:12:39

Sporo później niż rok temu wystartował sezon krajowych śliwek. Wówczas pierwsze polskie śliwki pojawiły się w handlu hurtowym jeszcze w końcówce czerwca. Teraz mamy start w terminie podobnym do tego sprzed dwóch lat. Jak co roku najwcześniej na rynek trafił Herman a także pojawiająca się dopiero w niewielkich ilościach bardzo wczesna odmiana Ruth Gerstetter.

Jak wiadomo, pogoda w tym roku nie sprzyjała wegetacji i zbiory owoców w Polsce będą generalnie niższe niż zazwyczaj. Na pewno znacząco niższe niż przed rokiem (mimo, że w zeszłym sezonie też mieliśmy w czerwcu suszę).

Tę różnicę w podaży już widać w cenach. Rok temu ceny śliwek w małym hurcie (bo na taką skalę trwa na razie handel) były już, na początku drugiej dekady lipca, na poziomie 1,50 – 2,00 zł/kg. Droższa była tylko Cacanska Rana, która rok temu pojawiła się bardzo wcześnie, w pierwszej dekadzie lipca i jej ceny sięgały wówczas 5,50 zł/kg. Teraz ceny są wyższe (podobne do tych sprzed dwóch lat). W zależności od odmiany i regionu kraju jest to 3,75 – 5,00 zł/kg.

Słowa kluczowe: śliwki, ceny śliwek, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE