Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Hiszpania: kampania truskawkowa będzie opóźniona?

Zbiory truskawek zostały bowiem opóźnione z powodu ulewnych deszczy odnotowanych kilka tygodni temu. W tym czasie zazwyczaj już niektóre owoce trafiają na półki, ale w tym roku konsumenci będą musieli poczekać.

Ulewne deszcze dotknęły gminy w rejonie zachodniego wybrzeża Huelvy, zwłaszcza Lepe, La Antilla, La Redondela i Isla Cristina, gdzie woda wyrządziła szkody kilku farmom zajmującym się głównie uprawą truskawek wczesnych odmian. Zarejestrowane temperatury opóźniły zbiory truskawek, które nadal znajdują się na polach, jeszcze nie w pełni dojrzałe. Zostało to potwierdzone przez kierownika Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Truskawek z Huelvy (Freshuelva), Rafaela Domíngueza, który powiedział, że w poprzednich latach, w okresie od 6 do 8 grudnia, zbiory trwały już w pełni, w tym roku jeszcze im do tego daleko.

Problemy produkcyjne związane z pogodą nie pozostaną bez wpływu na eksport truskawek do krajów Unii Europejskiej. Trzeba zatem się liczyć, że truskawki trafią m. in. do Polski z opóźnieniem niż wstępnie zakładano.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem