Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania: rozpoczęła się kampania truskawkowa

Jak co roku, w grudniu w Hiszpanii rozpoczęły się zbiory truskawek. Na razie na rynek trafiają pierwsze owoce i ich podaż jest wciąż niska, ale już na początku stycznia producenci liczą na wzrost produkcji, a tym samym na rozpoczęcie eksportu.
W grudniu truskawki trafiają jedynie na rynek lokalny, jednak już w styczniu hiszpańskie truskawki powinny trafić na rynki całej Europy, także do Polski. W przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, który pod względem wielkości produkcji i jakości zebranych owoców był jednym z najgorszych w ostatnich latach (ze względu na nawałnice i ulewne deszcze), perspektywy na ten sezon są bardzo korzystne.

Oczekuje się, że wielkość produkcji truskawek w Hiszpanii w nadchodzącym sezonie będzie wyższa jak rok temu – wówczas zbiory truskawek wyniosły około 303 tys. ton. W samym regionie Huelva zbiory w zeszłym sezonie były na poziomie blisko 200 tys. ton, a sprzedaż przyniosła 320 mln euro przychodów. Jakość owoców w tym sezonie też zapowiada się na wyjątkowo dobrą, co pozwoli na intensywny eksport.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE