Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Hiszpańskich truskawek coraz więcej, a ceny?

2018-01-26 15:08

Podaż hiszpańskich truskawek na polskim rynku powoli rośnie. Owoce trafiły już nie tylko do importerów ale także na półki hiper- i supermarketów. Mamy naprawdę spore opóźnienie w sezonie, co widać po samym towarze trafiającym na sprzedaż – owoce bowiem są jeszcze dość blade i daleko im do ubiegłorocznej dojrzałości, jednak i importerzy i klienci liczą, że niedługo wszystko się zmieni.

A jak wygląda sytuacja cenowa na rynku truskawkowym? Ceny wciąż są wysokie (znacznie wyższe od poprzedniorocznych – rok temu w drugiej połowie stycznia owoce można było kupić już od 12,00 zł za kilogram), choć trzeba przyznać, że w ostatnim czasie nieznacznie spadły.

Importerzy truskawki z Hiszpanii sprzedają w małym hurcie w cenie 40,00 – 50,00 zł za 2 kg skrzynkę, można kupić także truskawki w 1 kg skrzynkach w cenie 22,00 zł za skrzynkę (jeszcze w połowie stycznia ceny truskawek były o 4,00 zł na kilogramie wyższe). W sieciach handlowych ceny truskawek oscylują w granicach ok. 12,00 – 15,00 zł za 500 gramowe opakowanie.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem