Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Hiszpańskie truskawki znikają ze sklepów

2013-05-08 15:33

Hiszpanie mają w tym roku spore problemy z okiełznaniem pogody. Praktycznie od stycznia borykają się z różnego rodzaju anomaliami, które niekorzystnie wpływają na produkcję owoców w tym kraju. Na przełomie stycznia i lutego plantacje truskawek w regionie Huelva zostały zalane, w marcu i w kwietniu intensywne opady i chłód utrudnił dojrzewanie i zbiór truskawek, teraz znów pogoda nie pozwala na spokojnie dokończenie zbiorów.  

Trudna sytuacja w Hiszpanii sprawia, że do Polski trafia coraz mniej owoców. W zeszłym sezonie jeszcze na przełomie maja i czerwca hiszpańskie truskawki dostępne były na polskim rynku w stałej sprzedaży, w tym roku importerzy „czarno to widzą” i jak twierdzą dają hiszpańskim truskawkom jeszcze 2 – 3 tygodnie.

Nie dość, że owoców jest coraz mniej to jeszcze są coraz gorszej jakości. Jedynie cena owoców rekompensuje trudną sytuację na rynku. Obecnie truskawki w małym hurcie można kupić już od 5,00 zł za kilogram, w detalu – w sieciach handlowych, ceny truskawek są niewiele wyższe.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE