Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Ile można dostać za zbiory truskawek w Polsce i za granicą?

2018-05-30 08:03

Oferty przy zbiorach to głównie ogłoszenia dla osób studiujących, bez doświadczenia. Oferty są naprawdę zróżnicowane i obejmują pracę przy zbiorach i uprawie owoców i warzyw, ale także przy pielęgnacji.

Pracodawcy w Polsce oferują różne stawki – godzinowe, ryczałtowo za miesiąc czy od koszyka, przeważają jednak oferty dotyczące pracy na akord. Zarobek jest uzależniony od liczby zebranych łubianek, które pomieszczą ok. 2 kg truskawek. Producenci proponują stawki od 2 złotych za łubiankę (np. w Kaliszu) do 4 złotych (w okolicach Radomia). W Częstochowie pojawiają się oferty pracy godzinowej, która wynosi od 10 do 12 złotych za godzinę netto, na portalu z ogłoszeniami z urzędów pracy stawki są niewiele wyższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę i wahają się w przedziale 13-15 zł brutto za godzinę pracy w zatrudnieniu w oparciu o umowę-zlecenie. Większość ogłoszeniodawców oferuje dodatkowo zatrudnionym zakwaterowanie i dojazd na plantację, a w niektórych pojawiają się również informacje o wyżywieniu.

W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć oferty dotyczące zbierania truskawek w Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii, a nawet w Szkocji. Dla przykładu stawki w Holandii za godzinę pracy, zarówno przy zbiorach/pracy w polu, jak i w szklarni, wynoszą 5,50-9 euro netto.

truskawki stawki 123

 

Słowa kluczowe: truskawki, zbiory truskawek
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem