Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Mniej za przemysł truskawkowy?

2015-06-17 16:36

Ceny truskawek przemysłowych praktycznie od początku sezonu sukcesywnie rosną. Dotyczy to zarówno owoców z szypułką na pulpę jak i truskawek odszypułkowanych na mrożenie. Obecnie pośrednicy za truskawki z szypułką płacą już 4,00 - 4,60 zł za łubiankę czyli 2,00 - 2,30 zł za kilogram, a jeśli chodzi o truskawki odszypułkowane na mrożenie ceny oscylują w granicach 5,00 - 6,00 zł za łubiankę, tj. 2,50 - 3,00 zł za kilogram.

Może ceny nie są wysokie, jednak jak mówią plantatorzy nie ma takiej tragedii jak w zeszłym roku i obecny poziom cen pozwala na relatywnie spokojny handel.

Niestety podaż owoców w ostatnich dniach zaczęła lawinowo rosnąć i na przetwórniach zaczął tworzyć się korek. Truskawek jest tak dużo, że przetwórcy już zapowiedzieli spadki cen. O obniżkach mówią praktycznie wszyscy pośrednicy, nikt nie jest jednak w stanie powiedzieć dokładnie o jakich wielkościach tu mówimy. Niektórzy uważają, że obniżki cen mogą sięgać 20 - 30 groszy na kilogramie, ale jak przyznają to tylko spekulacje i wszystko wyjaśni się w dniu jutrzejszym.

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE