Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Na giełdach jeszcze taniej a w sieciach?

2018-05-28 12:09

Już w minionym tygodniu wydawałoby się, że ceny truskawek deserowych na lokalnych giełdach w tym przede wszystkim w Nowym Przybojewie spadły do tegosezonowego minimum. Honeoye można było wówczas kupić już od 3,50 zł za kilogram, a najdroższą Azję można było kupić od 6,50 zł za kilogram. Dziś okazuje się, że ceny na Goławińskiej Giełdzie spadły jeszcze bardziej, choć nie dla Honeoye – dla niego już pod koniec minionego tygodnia ceny spadły do minimum. W przypadku pozostałych odmian jednak obecnie jest jeszcze nieco taniej. Za odmiany takie jak Rumba czy Alba producenci życzą sobie od 8,00 do 10,00 zł za łubiankę (4,00 – 5,00 zł/kg), a za Roxanę od 9,00 do maksymalnie 11,00 zł za łubiankę (4,50 – 5,50 zł/kg). Najdroższa jest Azja, jednak i w jej przypadku ceny spadły i dziś oscylują w granicach 9,00 – 12,00 zł za łubiankę (4,50 – 6,00 zł/kg).

Na podwarszawskich Broniszach ceny także mocno spadły, praktycznie zrównując się z cenami „goławińskimi”. I tak ceny truskawek w Ożarowie Maz. Oscylują od 6,00 zł za łubiankę w przypadku Honeoye do 11,00 zł za łubiankę pozostałych odmian, takich jak Roxana.

W sieciach handlowych dominują jeszcze truskawki z importu, jednak i tu oferta się zmienia. Ceny jednak pozostają niewspółmiernie wysokie względem tych z rynków hurtowych. W sieci Makro Cash & Carry dla przykładu, w weekend pojawiła się oferta polskich truskawek odmiany Alba w 2 kg klasycznych łubiankach od producenta z Nowego Przybojewa, określona jako II klasa, w cenie 18,00 zł za łubiankę. W porównaniu do oferty giełdowej, cena jest dość wysoka.  

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem