Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Pierwszy eksport truskawek z Huelva jeszcze wcześniej

Truskawkowa kampania w prowincji Huelva rozpoczyna się w tym sezonie wcześniej niż kiedykolwiek do tej pory wraz z wprowadzeniem do handlu nowej odmiany, najwcześniej uprawianej w tym obszarze produkcji. Jej zbiory trwają już od kilku tygodni, ale na razie dostawy trafiają przede wszystkim na rynek lokalny. Generalnie zbiory truskawek tej odmiany będą odbywać się od listopada do marca.

"Zbiory tej nowej odmiany truskawek można łatwo zaplanować, ponieważ zaczyna owocować 35 dni po zasadzeniu, co ułatwia planowanie produkcji razem ze wzrostem popytu wśród naszych klientów" - mówi Manuel Cerpa, dyrektor handlowy BerryDealer. 

Firma w tej chwili wykonuje już pierwsze wysyłki na rynki międzynarodowe do Irlandii, a wkrótce zacznie również eksportować owoce do Belgii, Francji, Włoch i Niemiec, a także i innych krajów europejskich.

Według eksportera odmiana wyróżnia się przede wszystkim słodkim smakiem oraz atrakcyjnym i jednolitym wyglądem. Ponadto ma wystarczająco długi okres przydatności do spożycia co ułatwia jej eksport.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem