Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rozpoczął się skup truskawek przemysłowych

2018-05-22 15:23

Nieco wcześniej niż przed rokiem i bez przysłowiowej „pompy”, pośrednicy rozpoczęli skup truskawek przemysłowych. Na razie to tylko przymiarki i w dodatku jedynie w największych zagłębiach truskawkowych w Polsce, ale już dziś można powiedzieć, że rozpoczął się handel przemysłem truskawkowym.

Tegoroczny sezon jest diametralnie różny od ubiegłorocznego – prognozowana jest znacznie wyższa produkcja, dlatego i sytuacja w handlu truskawkami przemysłowymi powinna być inna (sugeruje się, że ceny będą niższe). Trzeba jednak przyznać, że na razie początek wygląda obiecująco i chyba ubiegłoroczne braki powodują spore zapotrzebowanie na surowiec, a to przekłada się na ceny.

Jak zatem jest w tym roku? Pierwsze skupy, które rozpoczęły już zakup przemysłu płacą obecnie w granicach 4,50 do 5,00 zł za łubiankę truskawek z szypułką na pulpę, co daje cenę 2,25 – 2,50 zł za kilogram. Rok wcześniej na przełomie maja i czerwca za pierwsze truskawki z szypułką płacono u pośredników 5,00 - 5,20 zł za łubiankę (2,50 - 2,60 zł/kg) czyli tak naprawdę niewiele więcej niż w tym sezonie. W przypadku truskawek odszypułkowanych, w ubiegłym roku pierwsze firmy płaciły aż 8,00 - 9,00 zł za łubiankę (4,00 - 4,50 zł/kg). W tym sezonie truskawki odszypułkowane nie są jeszcze kupowane.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem