Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Sanepid skontrolował jakość łubianek

2018-05-22 16:31

Informację w jakich opakowaniach wolno sprzedawać truskawki zamieszczono przy kasie wjazdowej na Giełdę Goławińską, o treści:

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem zbioru owoców miękkich w tym truskawek opakowania powinny być w odpowiednim stanie higienicznym, niewłaściwe jest stosowanie powtórnie przy zbiorze truskawek opakowań brudnych i zapleśniałych.

Krzysztof Bielski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku, wyjaśnia jakie dokumenty rolnicy sprzedający produkty na targowiskach, powinni posiadać podczas kontroli. Informuje jakie kryteria powinny spełniać opakowania do truskawek:

Jeżeli jest to łubianka czysta i widać, że jest nowa, można ewentualnie tylko pouczyć plantatora o takiej sytuacji, że ta łubianka powinna mieć własny certyfikat opakowania przydatności do kontaktu z żywnością. Z tego tytułu na pewno nikt nie otrzyma żadnego mandatu ani kary pieniężnej. Jest to tylko i wyłącznie pouczenie.

Plantatorzy powinni mieć przy sobie certyfikaty opakowań produktu, który sprzedają. Jest to podstawą do tego żeby orzec czy produkt jest przechowywany prawidłowo i zgodnie z wymogami UE. Towar powinien być zapakowany w łubiankę czystą, która ma oznaczenia numerowe od producenta tych łubianek.

 

Słowa kluczowe: łubianki, jakość opakowań
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem