Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Truskawki importowane zaczęły drożeć

2018-05-11 12:08

Popyt na truskawki na polskim rynku rośnie. Konsumenci spragnieni są sezonowych smaków dlatego chętnie sięgają nawet po truskawki importowane. Zwiększenie zainteresowania tymi owocami nakręcają dodatkowo informacje dotyczące rosnącej podaży produktu krajowego, co przy okazji chętnie wykorzystują handlarze oferując nie do końca polskie truskawki.

Szczerze mówiąc na rynku zrobił się spory „misz-masz”, ale to on nakręca koniunkturę na truskawki a tym samym i ceny owoców. W ostatnim czasie truskawki importowane z Południa Europy zdrożały średnio o ok. 15 proc. na kilogramie i dziś owoce z Hiszpanii można kupić w handlu małohurtowym w cenie od 26,00 do nawet 36,00 zł za 2 kg skrzynkę (13,00 – 18,00 zł za kilogram). Można także kupić truskawki w 1 kg skrzynkach w cenie 14,00 – 18,00 zł za skrzynkę, w zależności od jakości owoców. Greckie truskawki oferowane są w zbliżonych cenach, tj. od 12,00 do 16,00 zł za kilogram. Dodatkowo na rynku pojawiły się truskawki z Węgier oraz Serbii, jednak te oficjalnie sprzedawane są jako owoce z importu w niewielkich ilościach a ich ceny dochodzą do 22,00 zł za kilogram. Większość truskawek z tych państw jest natomiast, przepakowywana w zwykłe łubianki i trafia do handlu jako produkt krajowy.

W tym całym zamieszaniu tracą przede wszystkim producenci truskawek krajowych, choć i tu podaż owoców wciąż rośnie. Ceny jednak pozostają na stabilnym, bardzo wysokim poziomie 18,00 do nawet 25,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem