Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Włochy – drożej za winogrona

Włoskie winogrona wydają się być silne na rynku krajowym, po miesiącach rozczarowującej sprzedaży. Niski popyt ze względu na wysokie temperatury we wrześniu/październiku i niezbyt zyskowne ceny skutkowały tym, że rok 2019 był jednym z najgorszych lat sprzedaży winogron w wielu małych i średnich gospodarstwach.

Aby lepiej ocenić, jak postępują ostatnie cięcia, portal www.freshplaza.com zapytał producenta z prowincji Bari, Antonio Cantatore: „Zarejestrowaliśmy niewielką poprawę w ciągu ostatnich 20 dni, ale jeśli chodzi o ceny, sytuacja nie poprawiła się znacząco. Ceny nieco wzrosły, o około 0,20 euro/kg w porównaniu z sytuacją sprzed kilku tygodni, ale ponieważ to już koniec listopada, producenci mają nadzieję, że zwyżka będzie większa. Średnia cena sprzedaży waha się między 0,75 a 0,85 euro/kg, podczas gdy na rynku ceny zawierają się w przedziale między 1,40 a 1,70 euro/kg, a to jest wciąż mniej niż w ubiegłym roku”.

„Po naszej stronie skończymy zbiory w tym tygodniu. Najczęściej sprzedawanymi winogronami w tym okresie są Italia i Czarna Perła. Aby utrzymać produkt na roślinie tak długo, jak to możliwe, rolnicy używają naturalnych materiałów, takich jak ekstrakty z cytrusów, gliny itp. w celu zapobiegania botrytis".

„Ogólnie rzecz biorąc, ostatnie cięcia mogą nastąpić w pierwszej dekadzie grudnia. Producenci nie wydają się bardzo zadowoleni, a większość winogron została już sprzedana. Podaż jest ograniczona, a jednocześnie ceny nie są zachęcające. To jeden z głównych powodów, dla których negocjacje są nadal otwarte na najlepszą ofertę, a producenci mają nadzieję, że do ostatniej chwili będą mogli sprzedawać produkt po lepszych cenach.”

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE