Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Czy wiśnia będzie jeszcze droższa?

2012-07-13 15:21

Wszystko wskazuje na to, że ceny wiśni w najbliższym czasie powinny jeszcze wzrosnąć. Szczególnie w przypadku wiśni na mrożenie, na którą popyt w tym roku jest wyjątkowo duży, a zbiory z tego co widać nie będą najlepsze. Polskimi, świeżymi wiśniami interesują się także kraje europejskie, nawet Węgry gdzie w tym roku zbiory wiśni były wyjątkowo słabe.

Wiśnie na tłoczenie nie cieszą się na razie dużym zainteresowaniem, jednak wynika to z faktu, że skup owoców tego typu tak naprawdę jeszcze się nie zaczął. Wiele zakładów kończy jeszcze przerabianie porzeczek i dopiero później zajmą się zakupem wiśni przemysłowych, dlatego do tej pory skup tych owoców prowadzony jest na niewielką skalę.

Wiśnie na mrożenie można obecnie sprzedać pośrednikom w cenie od 3,00 do 3,20 zł/kg. Firmy, które jeszcze kilka dni temu płaciły za tego typu owoce poniżej trzech złotych podniosły cenę zakupu. Wiśnie na tłoczenie kupowane są przez pośredników w cenie od 1,70 do 2,00 zł/kg i na razie nie zapowiada się na zmianę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE