Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Uwaga na kradzione pestycydy

2013-03-01 09:28

Większość z nich to preparaty używane w sadach. Pestycydy miały holenderskie etykiety i były oznaczone holenderskimi znakami rejestracyjnymi.

Złodzieje byli dobrze przygotowani i działali w większej grupie. Skradziono najbardziej wartościowe i najdroższe środki. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że skradzione środki trafią po przepakowaniu lub nawet bez przepakowania na rynki krajów UE, w tym do Polski - podaje ogrodinfo.pl.

O podejrzanych przypadkach oferty środków ochrony roślin pochodzących z niewiadomego źródła należy powiadomić stosowne organy - Państwową Inspekcję Ochrony Roślin lub Policję. Informacje o nielegalnych środkach z Holandii można też zgłaszać bezpośrednio w Holandii do pokrzywdzonego +31612604059 lub holenderskiej policji +31343578844 (www.politie.nl/zeeland).

Z magazynu w Hulst skradziono następujące preparaty: ACTARA, BELLIS, CORAGEN, DELAN, FLINT, GIBB PLUS, INSEGAR, MALVIN, MERPAN, PIRIMOR, REGALIS, SIGNUM, SCORE, STEWARD, STROBY. Poniżej prezentujemy zdjęcia tych środków:

 

Słowa kluczowe: pestycydy, kradzież, holandia
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE