Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Z przemysłową gruszką nie za różowo

Gruszki
  |   Źródło:
Ceny gruszek przemysłowych są w tym roku znacznie poniżej oczekiwań producentów.

Skup gruszek trwa. Niektóre firmy kupują tylko owoce dobre jakościowo z przeznaczeniem na eksport, a niektóre firmy zajmują się pośrednictwem w handlu owocami przemysłowymi. Jako, że jest pełnia sezonu na odmianę Klapsa, rozpoczęły się także zbiory odmian Williams oraz Patten i jednych i drugich owoców nie brakuje.

W przypadku gruszek eksportowych ceny są zróżnicowane, jednak stosunkowo nie najgorsze i wahają się w granicach 1,50 – 1,80 zł/kg w zależności od jakości owoców i chwilowego zapotrzebowania na owoce. Eksporterzy kupują przeważnie gruszki w kalibrze 60 mm+, jednak są i firmy polujące na owoce w kalibrze 65+.

W przypadku gruszek przemysłowych z cenami nie jest tak różowo. Skupy płacą za gruszki na przemysł praktycznie tyle samo co za jabłka przemysłowe, tj. w granicach 40 – 50 groszy za kilogram. W ubiegłym sezonie ceny gruszek przemysłowych były o około 20 – 30 groszy wyższe, a tegoroczne ceny są zdaniem sadowników stanowczo za niskie.

 

Podobne
Wysoki popyt na gruszki trwa
2013-08-27 13:11
Wysoki popyt na gruszki trwa
Wysoki popyt na polskie gruszki pozostaje na stabilnym poziomie. Ceny generalnie także nie zmieniają się. Dziś, we wtorek, firmy z Mazowsza kupują gruszki na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Sok z gruszek Źródło:hungrycouplenyc.blogspot.com
2013-08-26 13:23
Ukraina importuje sok gruszkowy
Według oficjalnych statystyk, w ciągu ostatnich dziesięciu lat Ukraina pozostaje importerem netto nieskoncentrowanego soku gruszkowego.
czytaj więcej
Gruszki
2013-08-26 11:35
GRUSZKI w serwisie fresh-market.pl
Przypominamy najważniejsze informacje o gruszkach. Już teraz można u nas znaleźć...
czytaj więcej
Rubinowiec owocowiec
2013-08-26 09:52
Co gryzie grusze?
Jakie są szkodniki najbardziej lubią grusze? Jak z nimi walczyć, gdy zaatakują drzewka? Oto najczęściej spotykane szkodniki...
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.