Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 3538 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zimne noce poprawiły wybarwienie

Jabłko odmiany Gloster
  |   Źródło:
Dobre wybarwienie jabłek to połowa sukcesu. Niestety aby jabłka miały rumieniec na większej powierzchni skórki potrzebne są odpowiednie warunki. Czy ta jesień korzystnie wpłynie na kolor jabłek?

Jeszcze na początku września sadownicy zachodzili w głowę co tu zrobić by poprawić wybarwienie jabłek. Ci, którzy w sezonie zainwestowali w różnego rodzaju preparaty poprawiające kolor owoców byli zadowoleni z ogólnego stanu ich wybarwienia, jednak ci co postanowili liczyć na naturę, martwili się, że jabłka w tym roku będą za blade.

Jabłka odmian Lobo, Cortland, czy Szampion zbierane jeszcze przed ostatnimi chłodami w wielu sadach były mało wybarwione i sadownicy obawiali się, że tak będzie do końca sezonu. Na całe szczęście w ubiegłym tygodniu nad Polskę przyszło chłodne powietrze, które nocami spadało nawet do minusowych wartości. Za dnia natomiast, ze względu na bezchmurne niebo, słońce podgrzewało powietrze do 20 st. C.

Dzięki tak dużym różnicom temperatur jabłka późniejszych odmian zaczęły się bardzo szybko i mocno wybarwiać i już dziś sadownicy nie narzekają tak bardzo na kolor. W niektórych kwaterach Jonagoldy, Idared czy Alwa są wybarwione w 80 czy nawet w 100 proc.

To naprawdę dobrze rokuje zważywszy na upodobnia rosyjskich konsumentów do czerwonych, dobrze wybarwionych jabłek.

Podobne
Jabłka Idared
2013-10-03 13:11
Idared już do zbioru?
Sadownicy zabrali się za zbiory Idareda oraz czerwono wybarwiający się sport – Najdareda. W tym roku zbiory tej odmiany są przyspieszone o około 3 tygodnie względem zeszłego roku.
czytaj więcej
Jabłka Lobo
2013-09-10 12:22
Rozpoczęły się zbiory i skup Lobo
Sadownicy zbierają jabłka odmiany Lobo, niektórzy nawet już skończyli, inni dopiero co zaczynają. Zbiory Lobo trwają, a jakość owoców jest w miarę dobra, najgorzej jest z wybarwieniem. Oj, bladziutkie w tym roku to Lobo…
czytaj więcej
Jabłka Szampion
2012-09-10 15:43
Szampion już do zbioru
Zbiory jabłek w tegorocznym sezonie skończą się dużo wcześniej niż zwykle. Poszczególne odmiany przez panujące wciąż upały dojrzewają jak szalone i sadownicy muszą zbierać je dużo wcześniej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.