Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1541 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Zimowy handel arbuzami

Zimowy handel arbuzami

  |   Źródło:
Arbuzy dostępne są na polskim rynku również zimą. Jest jednak spora różnica w ich podaży między okresem letnim a zimowym, ale przede wszystkim w ich cenie.

Arbuzy to jeden z chętniej kupowanych owoców w okresie letnim. Wówczas owoce te są na polskim rynku wszechobecne, a ich ceny bardzo niskie - w minionym roku w sierpniu w handlu detalicznym arbuzy można było kupić już poniżej złotówki zł za kilogram, a w niektórych sieciach organizowano czasowe promocje na ten asortyment i wówczas cena spadała jeszcze bardziej. 

Głównymi dostawcami arbuzów w miesiącach czerwiec - sierpień są kraje południowej Europy, między innymi Hiszpania, Włochy, czy Grecja a także Rumunia, Węgry, Bułgaria oraz Ukraina.

Arbuzy dostępne są na polskim rynku jednak i zimą, choć ich podaż wówczas jest dużo mniejsza, natomiast ceny znacznie wyższe, a głównym ich dostawcą w tym okresie jest Brazylia.

A jak obecnie wygląda sytuacja cenowa arbuzów? Dziś w małym hurcie arbuzy z Brazylii można kupić w cenie od 60,00 do nawet 85,00 zł za 20 kg - ok. 3 arbuzów na karton (3,00 – 4,25 zł/kg brutto). W porównaniu do cen z sezonu letniego jest to naprawdę wysoki poziom, dlatego popyt na te owoce jest relatywnie nieduży.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.