Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 29 luty 2020. Od wczoraj dodano 2393 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zmiana pogody przełożyła się na handel jabłkami przemysłowymi

  |   Źródło:
Zmieniła się pogoda, a to pociągnęło za sobą spore zmiany w handlu jabłkami przemysłowymi. Owoców na rynku jest sporo mniej, za to ceny…

Pogoda coraz mocniej przekłada się na handel jabłkami przemysłowymi w Polsce. Po ostatnich mrozach jakie przeszły nad Polską, skup spadów został zakończony i w kręgu zainteresowań przetwórców pozostały jedynie odpady posortowanicze. Jeszcze w minionym tygodniu sadownicy próbowali sprzedać ostatnie owoce „pomrozowe”, jednak coraz częstsze odsyłanie całych aut z towarem spod skupów ukróciło ich zapędy.

To z kolei diametralnie przełożyło się na podaż jabłek przemysłowych w handlu, a tym samym finalnie na ceny, które pierwszy raz w tym roku dość znacznie zaczęły rosnąć. W ciągu zaledwie kilku dni ceny przemysłu u pośredników wzrosły o około 4 – 6 groszy na kilogramie. Jak na ten sezon to naprawdę spektakularna zwyżka.

Na Mazowszu w chwili obecnej ceny zwykłego przemysłu oscylują w granicach od 13 do nawet 17 groszy za kilogram. Podobne ceny obowiązują w woj. łódzkim. Na Lubelszczyźnie dla zwykłego przemysłu ceny wahają się od 15 do nawet 19 groszy za kilogram, a w okolicach Sandomierza obwiązują ceny na poziomie od 14 do 18 groszy za kilogram.

Zdrożał także tzw. suchy przemył lub inaczej jabłko rwane, które w chwili obecnej możne skupić w cenie wahającej się w granicach 18 do nawet 22 groszy za kilogram. Jabłka na soki z Golden Deliciousa skupowane są w cenie 25 – 35 groszy za kilogram. Jabłek przemysłowych ekologicznych można pozbyć się natomiast w cenie ok. 50 groszy za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.