Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zróżnicowane ceny orzechów włoskich

Orzechy włoskie
  |   Źródło:
Zbiory orzechów włoskich praktycznie się skończyły. Sporo z nich trafiło już na rynek, głownie na giełdy. Ceny świeżych orzechów włoskich z tegorocznego zbioru są zróżnicowane i zależą nie tylko od rejonu, ale i odmiany.

Najtaniej niełuskane orzechy włoskie można kupić na sandomierskiej giełdzie. Te „zwyczajne” kosztują od 3,00 do 4,00 zł/kg. Znacznie droższe są duże orzechy odmiany ‘Jacek’, których zawartość zjada się na surowo (bez suszenia). Tego typu orzechy na tamtejszej giełdzie kosztują od 5,00 do 10,00 zł/kg.

Na podwarszawskich Broniszach ‘Jacki’ są jeszcze droższe, bo do 12,00 zł/kg. Zwykłe orzechy włoskie na WR-SRH Bronisze można natomiast kupić od 4,00 do 9,00 zł/kg. W podobnych cenach sprzedawane są orzechy na Zjazdowej w Łodzi. Na WGRO w Poznaniu ceny orzechów są jeszcze bardziej zróżnicowane. Zwykłe orzechy włoskie można kupić od 6,00 zł/kg, zaś ceny orzechów odmiany ‘Jacek’ dochodzą do 15,00 zł/kg. Na wrocławskim Targpiaście orzechy niełuskane drobniejsze oferowane są w cenie od 6,00 do 7,00 zł/kg, a orzechy odmiany Jacek od 8,00 do 10,00 zł/kg.

Podobne
orzechy włoskie
2012-10-11 07:36
Chile zwiększa produkcję orzechów włoskich
W ciągu ostatnich pięciu lat Chile systematycznie zwiększa produkcję orzechów włoskich - powstały nowe obszary upraw oraz wprowadzono nowe technologie.
czytaj więcej
Orzechy
2012-10-10 15:25
Ceny orzechów laskowych wyrównane
Świeże, niewysuszone orzechy laskowe sprzedawane są na większości giełd w Polsce, a ich ceny są stosunkowo wyrównane.
czytaj więcej
Produkcja orzechów w Europie
2012-09-21 07:40
Turcja - największy producent orzechów
Największą powierznię upaw orzechów włoskich w Europie ma Turcja. Za nią kolejno plasują się Polska, Francja oraz Grecja.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.