Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny orzechów laskowych

Ceny orzechów laskowych

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda handel orzechami laskowymi? Ile trzeba za nie zapłacić na poszczególnych giełdach?

Po fatalnej pod względem cenowym jesieni, obecnie sytuacja w handlu tym produktem powróciła do przysłowiowej „normy”. Przypomnijmy, że w listopadzie ceny orzechów na giełdach były średnio o 2 złote na kilogramie niższe względem cen z początku sezonu i sporo niższe względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Taniej było także w dużym hurcie. Ceny orzechów w handlu wielko hurtowym oscylowały w granicach 4,50 - 6,50 zł za kilogram. Dziś dużego handlu praktycznie już nie ma, a ceny na giełdach wzrosły średnio o 1,50 zł na kilogramie.

A jakie konkretnie obowiązują dzisiaj ceny na poszczególnych giełdach? W chwili obecnej na podwarszawskich Broniszach za niełuskane orzechy laskowe trzeba zapłacić w mniejszym hurcie od 7,00 do 12,00 zł za kilogram. Podobne ceny obowiązują na Zjazdowej w Łodzi, tj. 8,00 - 12,00 zł/kg. Na lubelskiej Elizówce ceny orzechów laskowych obecnie wahają się od 10,00 do 11,00 zł za kilogram, a w Poznaniu na WGRO trzeba za nie zapłacić od 10,00 do 12,00 zł za kilogram. Na wrocławskim Targpiaście orzechy laskowe oferowane są w cenie 10,00 - 12,00 zł za kilogram, natomiast w białostockim Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym orzechy laskowe kosztują od 9,00 do 12,00 zł za kilogram. Na Giełdzie Kaliskiej za niełuskane orzechy laskowe trzeba zapłacić 8,00 – 9,00 zł/kg.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.