Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Co z jabłkami Red Jonaprince?

  |   Źródło:
Ceny jabłek pozostają na przeciętnym poziomie, a w przypadku niektórych odmian w ostatnim czasie nawet jeszcze nieznacznie staniały. A jak prezentuje się sytuacja cenowa jabłek odmiany Red Jonaprince?

Chociaż zainteresowanie jabłkami, wbrew wcześniejszym prognozom eksporterów pozostaje na relatywnie niedużym poziomie, popyt na owoce odmiany Red Jonaprince zostaje dość wysoki. Większość eksporterów zainteresowanych jest zakupem tych jabłek, inną kwestię stanowi cena zakupu tychże owoców, która jest na poziomie niezadawalającym sadowników.

Dziś ten czerwony (buraczkowy) sport Jonagolda w kalibrze 70+ z chłodni skupowany jest w cenie od 1,60 do maksymalnie 1,90 zł za kilogram. Firmy, które kupują jabłka na gotowo płacą za spaletowanego, przygotowanego do wysyłki Red Jonaprince do 2,00 za kilogram (jabłka w kalibrze 70+). Bardzo istotna przy tym jest jakość owoców.

Sadownicy niechętnie sprzedają jabłka w tych cenach uważając, że za ładnego Red Jonaprinca powinni dostawać minimum 2,00 zł za kilogram.

 

Podobne
Jabłka przemysłowe - coraz taniej?
2017-11-20 13:51
Jabłka przemysłowe - coraz taniej?
Dziś, w poniedziałek, jabłka przemysłowe na Mazowszu skupowane są w następujących cenach:
czytaj więcej
Jabłka eksportowe – coś się zmienia?
2017-11-17 16:09
Jabłka eksportowe – coś się zmienia?
Sadownicy coraz baczniej obserwują sytuację na rynku jabłek deserowych w tym przede wszystkim jabłek eksportowych. A dlaczego?
czytaj więcej
Smolenska Tamoznia
2017-11-17 14:47
Nawet 12 lat więzienia za import jabłek z Polski
Ministerstwo Finansów Rosji przygotowało projekt ustawy o odpowiedzialności karnej za import produktów spożywczych objętych sankcjami.
czytaj więcej
Ile za Konferencję i Lukasówkę?
2017-11-15 12:06
Ile za Konferencję i Lukasówkę?
Trwa handel gruszkami z krajowych upraw. Ile za Konferencję i Lukasówkę płacą eksporterzy, a ile owoce te kosztują na giełdzie?
czytaj więcej
Coraz trudniej ze zbytem przemysłu jabłkowego
2017-11-14 20:07
Coraz trudniej ze zbytem przemysłu jabłkowego
Sadownicy mają coraz większe problemy ze sprzedażą jabłek przemysłowych. Pośrednicy rezygnują z handlu nimi. Dlaczego?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.