Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2571 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Czeka nas rok obfitości?

Czeka nas rok obfitości?

Arbuz
  |   Źródło:
Jaka będzie ta kampania arbuzowa? A jak będą wyglądać ceny w tym sezonie? Czy polscy konsumenci wreszcie doczekają się tanich arbuzów?

Tegoroczne zbiory arbuzów w krajach południowej Europy będą wysokie. Ostatnie lata były dla producentów owoców bardzo nieprzychylne, w tym jednak roku korzystne warunki pogodowe pozwalają szacować wysokie zbiory.

Na razie na europejskie rynki trafiają głównie arbuzy z Hiszpanii, ale już widać, że będzie ich więcej jak w latach poprzednich. Same ceny wiele mówią o nadchodzącym sezonie. W ubiegłym roku w ostatnim tygodniu maja ceny arbuzów z Hiszpanii wahały się w granicach 3,50 – 5,00 zł za kilogram, a ich jakość pozostawała wiele do życzenia. W tym roku cen na tym poziomie nie było nawet na początku kampanii, a obecnie są o wiele tańsze – mimo że dopiero rozpoczęła się trzecia dekada maja.

W ciągu tygodnia hiszpańskie arbuzy w małym i średnim hurcie staniały średnio o 15 proc. na kilogramie. Dziś owoce te można kupić już od 42,00 zł za 20 kg karton, najdrożej arbuzy oferowane są po 54,00 zł za 20 kg (2,10 – 2,70 zł/kg brutto).

Tempo spadku cen jest tak duże, że już w czerwcu ceny arbuzów mogą dojść do złotówki za kilogram, szczególnie że za kilka tygodni na rynek mają trafić pierwsze owoce z Węgier czy Rumunii.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.