Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 4374 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Egzotyka - bardzo drogie limonki

Owoce cytrusowe
  |   Źródło:
W zależności od sezonu ceny niektórych gatunków owoców egzotycznych spadają, niektórych zaś rosną. W ostatnim czasie znacznie zdrożały meksykańskie limonki, staniały zaś awokado, kostarykańskie ananasy oraz granaty.

W ciągu czterech ostatnich tygodni meksykańskie limonki bardzo zdrożały, bo aż 45 proc. na kilogramie i obecnie zakup tych owoców to wydatek rzędu 68,00 – 70,00 zł za 4 kg opakowanie (17,00 – 17,50 zł/kg brutto). Generalnie trend zwyżkowy ceny limonek trwa nieprzerwanie już od ponad dwóch miesięcy, jednak poprzednie zwyżki cenowe nie były tak spektakularne, jak ta ostatnia.

W przypadku ananasów, awokado oraz granatów w ciągu ostatnich czterech tygodni odnotowano niewielkie spadki cen. Awokado z RPA staniało średnio o 12 proc., kostarykańskie ananasy staniały nieco więcej, bo o 17 proc., zaś granaty staniały zaledwie o 5 proc. Ceny pozostałych gatunków owoców egzotycznych pozostają bez zmian.

Podobne
Ananasy z Kostaryki
2013-05-07 12:34
Ananasy z Kostaryki zalały polski rynek
Dawno minęły już czasy gdy szczytem marzeń był ananas z puszki, a owoce świeże oglądano jedynie na filmach przyrodniczych. Ananasy przestały być egzotyką nie do osiągnięcia i stały się powszechnie dostępne.
czytaj więcej
Owoce tropikalne
2013-04-29 13:07
Zdrożały mango i limonki
Rynek owoców egzotycznych generalnie pozostaje stabilny, podobnie jak ceny tych owoców. W ostatnim czasie odnotowano jedynie modyfikację cenową w przypadku mango oraz niewielką w przypadku limonek.
czytaj więcej
Owoce egzotyczne
2013-04-11 10:49
Egzotyka – pitaja znów tańsza
Znów tanieją niektóre gatunki owoców egzotycznych, między innymi pitaja zwana smoczym owocem, na którego jest w Polsce coraz więcej amatorów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.