Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gruszki Konferencja – importowane i krajowe

  |   Źródło:
Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja cenowa polskiej i importowanej Konferencji? Ile kosztuje Konferencja na giełdach?

Sytuacja na rynku gruszek, zarówno krajowych jak i importowanych od pewnego czasu się nie zmienia. W handlu gruszkami importowanymi dominuje Konferencja z Zachodniej Europy, która zawitała do nas już w pierwszej dekadzie października br. i zostanie z nami aż do wiosny. W przypadku cen także jest dość stabilnie. Ceny owoców praktycznie od początku tegorocznego sezonu pozostają relatywnie stabilne i w małym hurcie zatrzymały się na poziomie 45,00 – 52,00 zł za 12 kg karton (3,75 – 4,33 zł/kg brutto). Co więcej, u niektórych importerów można trafić zachodnioeuropejską Konferencję nawet jeszcze taniej, bo od 42,00 zł za 12 kg karton, czyli po 3,50 zł/kg (brutto).

Przypadku krajowej Konferencji sprzedawanej na lokalnych giełdach, w ostatnim czasie nie odnotowano żadnych większych zmian. Niektórzy sprzedający życzą sobie za piękną, grubą Konferencję nawet do o ok. 4 zł z kilogram. Generalnie jednak, na lokalnych rynkach hurtowych, dziś polska Konferencja oferowana jest w cenie od 40,00 do nawet 70,00 zł za skrzynkę (2,00 – 3,50 zł/kg), w zależności od jakości i kalibru. 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.