Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1151 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – Polscy importerzy już kupują jabłka i gruszki

Jabłka
  |   Źródło:
„Polska już ładuje Konferencję, Boskoop, a nawet Jonagold i Elstar”, mówi holenderski eksporter owoców z firmy FruitMasters.

Okres Nowego Roku jest zawsze pracowity w FruitMasters. „Przy wielu pracownikach sortowni z Polski, którzy jadą do domu na Święta to trudny okres. Tempo naszej stacji pakowania staje się wtedy nieco wolniejsze”, mówi Zweer van Aalsburg. „Niesamowita ilość owoców została w tym czasie sprzedana”.

„Na Boże Narodzenie wymagana jest doskonała jakość. Worki pójdą mniej szybko, ale sprzedaje się więcej ładnych, dużych jabłek. Tradycyjnie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem wiele jabłek odmiany Boskoop pójdzie na „appleflappen” (rożki z ciasta francuskiego z nadzieniem z jabłek – przyp. tłum.).

„Następnie w nowym roku widać, że są planowane bardzo duże działania, ponieważ ludzie nadal chcą rozpocząć rok w zdrowy sposób”, mówi kierownik grupy produktów.

Pod koniec roku cena była ustalona w tym samym zakresie przez kilka tygodni, ale Zweer oczekuje stabilnej, nieznacznie rosnącej ceny w nadchodzących tygodniach. „Cena jabłek Boskoop, której to jest znacznie mniej, już rośnie. Elstar i Jonagold są stabilne. Ceny wynoszą około 0,65 euro dla kalibru 75. W tym tygodniu rozpocznie się również eksport jabłek do miejsc docelowych na duże odległości. Wcześniej już zaczęliśmy eksport odmiany Kanzi.”

„Widzimy również napiętą sytuację na rynku gruszek. Z powodu braku możliwości sortowania ceny gruszek Konferencja wzrosły już do poziomu 0,65 euro dla kalibru 55 i 0,75 euro dla 65 i myślę, że będą one nadal wzrastały.

Na rynku europejskim jest mniej gruszek, a popyt jest duży. Polska już ładuje Konferencję, ale także jabłka Boskoop, Jonagold i Elstar, co mówi wszystko o sytuacji rynkowej. Ponadto jakość jest znacznie lepsza niż w ubiegłym roku”, podsumowuje Zweer.

Podobne
Jabłka
2020-01-08 20:10
WAPA – zapasy jabłek, grudzień br.
WAPA opublikowała drugą w tym sezonie informację o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku grudnia 2019 roku?
czytaj więcej
Gruszki bez niespodzianek
2020-01-07 10:51
Gruszki bez niespodzianek
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku gruszek w Polsce, zarówno tych z zapasów krajowych, jak też importowanych?
czytaj więcej
Ukraina – zamiast jabłek banany?
2020-01-07 08:23
Ukraina – zamiast jabłek banany?
Dlaczego Ukraina sprowadziła w 2019 roku rekordową ilość bananów, pomimo niedrogiego jabłka?
czytaj więcej
Gruszki
2020-01-03 09:03
Wzrośnie światowa produkcja gruszek
Światowa produkcja gruszek wzrośnie w sezonie 2019/2020.
czytaj więcej
Jabłka
2020-01-02 19:21
Jabłka droższe, ale…
Ceny jabłek w polskim hurcie na początku 2019 roku są znacząco wyższe od tych sprzed roku. A jednak większość producentów jest zdania, że ceny jabłek są w Polsce niedoszacowane.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.