FRUIT LOGISTICA przeniesione na 5-7 kwietnia 2022 roku.

Czwarta fala pandemii koronawirusów pogarsza sytuację w wielu krajach europejskich. Jednocześnie chęć branży do osobistych spotkań pozostaje niezmiennie wysoka. W świetle tych okoliczności Messe Berlin podjęło decyzję o przesunięciu targów FRUIT LOGISTICA na termin po czwartej fali. FRUIT LOGISTICA 2022 odbędzie się zatem od wtorku, 5 kwietnia do czwartku, 7 kwietnia.
"Mocno trzymamy się naszego celu, jakim jest ponowne spotkanie na w realu. Oczekujemy, że sytuacja zacznie się poprawiać w lutym dzięki podjętym środkom zapobiegawczym. Nowe terminy umożliwiają zorganizowanie targów FRUIT LOGISTICA, które będą korzystne dla naszych międzynarodowych gości i prezenterów. Cieszymy się, że w lepszych warunkach będziemy mogli ponownie gościć ludzi z całego świata", wyjaśnia dyrektor Kai Mangelberger.
Dzięki wystawcom z ponad 80 krajów FRUIT LOGISTICA w kwietniu 2022 r. po raz kolejny zaprezentuje cały globalny łańcuch wartości branży świeżych owoców.
O targach FRUIT LOGISTICA
FRUIT LOGISTICA to wiodące targi dla światowego handlu świeżymi owocami, które reprezentują cały łańcuch wartości dodanej produktów świezych, od producenta do punktu sprzedaży. Ponad 3.300 wystawców z 91 krajów zaprezentowało swoje produkty, usługi i rozwiązania techniczne na FRUIT LOGISTICA 2020. W imprezie wzięło udział około 73.000 sprzedawców i gości branżowych ze 135 krajów. Następne targi FRUIT LOGISTICA odbędą się w Berlinie w dniach od 5 do 7 kwietnia 2022 roku.
O Messe Berlin
Berlin już od 200 lat jest celem targów, a od wielu dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych ośrodków targowych. Messe Berlin - państwowe przedsiębiorstwo targowe - projektuje, wprowadza na rynek i organizuje co roku setki imprez na żywo. Dąży do tego, aby na wszystkich imprezach być znakomitym gospodarzem dla gości, generować optymalne bodźce gospodarcze i zapewniać wszystkim sprawiedliwe warunki. Koncepcja ta znajduje odzwierciedlenie w haśle przedsiębiorstwa: Messe Berlin - Hosting the World.
Zbiór kluczowych informacji o produkcji, imporcie i eksporcie, trendów rynkowych i wzorców handlowych dla europejskiego sektora świeżych owoców i warzyw 2021
Sektor owoców i warzyw w Europie miał trzy główne problemy w 2020 roku: pogoda, zbliżający się nieuregulowany
Brexit oraz pandemię koronawirusa. Twardy Brexit został zażegnany w ostatniej chwili, ale nadal nie wiadomo
jaki wpływ będzie miała obecna umowa na handel z Wielką Brytanią.
Osiągnięte porozumienie jest z pewnością podobne do umowy o wolnym handlu, ponieważ umożliwia bezcłową, transgraniczną sprzedaż owoców i warzyw w przyszłości.
Przedsiębiorców czekają jednak nowe kontrole graniczne i dodatkowe obciążenia administracyjne.
Nie można wykluczyć opóźnień na granicach, a zatory związane z Covid w grudniu 2020 r. pokazały, jakie mogą być ich skutki. Grudzień 2020 r. pokazał, jakie mogą być tego skutki.
Poszczególne kraje UE w różnym stopniu odczułyby skutki nieuregulowanego Brexitu. W końcu Wielka Brytania była trzecim co do wielkości importerem owoców i warzyw w UE. W 2019 roku około 15 procent eksportu warzyw z UE-27 trafiło do Wielkiej Brytanii. W przypadku owoców, udział ten wynosił nieco poniżej 8 procent.
Z perspektywy Wielkiej Brytanii, około 33 procent całego importu owoców pochodziło w ubiegłym roku z innych miejsc w UE. W przypadku warzyw odsetek ten wyniósł około 85 procent. Tak więc, jeśli chodzi o świeże produkty, konsekwencje nieuporządkowanego Brexitu byłyby bardziej odczuwalne dla Wielkiej Brytanii niż dla krajów pozostających w UE.
Zobacz więcej informacji w opracowaniu Fruitnet i Fruit Logistica 2021