Jak się obudzisz, już wiesz — świeże ceny owoców i warzyw na dziś, u nas.

Kup teraz abonament!

7 stycznia rolnicy wyjdą na drogi krajowe?

Wielkim echem w regionie Krotoszyna odbiła się spektakularna akcja protestacyjna rolników z Mazowsza na autostradzie A2 w środę 12 grudnia br. Okazuje się, że w tym wydarzeniu wzięli udział również rolnicy z powiatu krotoszyńskiego oraz kilku przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rolniczej (WIR).

Po kilku godzinach informacyjnego chaosu poznano również środowiska, które tą spontaniczną i niezapowiedzianą blokadę na autostradzie zorganizowały. Były to AGRO-Unia oraz Unia Warzywno-Ziemniaczana, lokalne organizacje producenckie z Mazowsza. Wielkopolska popierała protestujących.

W chwili obecnej wielkopolscy rolnicy szykują się do kolejnej akcji protestacyjnej. Planują zablokować całą Wielkopolskę południową. Akcja jest szykowana na poniedziałek 7 stycznia 2019, po okresie świątecznym, tak by nie odczuwano tego jako próby utrudnienia świętowania najważniejszych i doniosłych wydarzeń religijnych. Zablokowane zostaną drogi na przejściach dla pieszych. Forma protestu świadczy o desperacji ludzi i trzeba to zrozumieć, a jak widać zapowiedzi są poważne i spodziewać się należy bardzo poważnych utrudnień nie tylko w powiecie, ale i całym kraju.

 

Słowa kluczowe: protest, apel, rolnicy, ceny
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem