Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Destatis: Warzywa o 10,7 proc. droższe w 2022 r. niż w roku poprzednim

2023-01-18 22:00
Jak podał Federalny Urząd Statystyczny (Destatis), ceny konsumpcyjne warzyw wzrosły w 2022 roku o 10,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Z kolei wzrost cen owoców był znacznie bardziej umiarkowany. Ceny były tu o 3 % wyższe od poziomu z 2021 r. Ceny konsumpcyjne jako całość wzrosły w tym samym okresie średnio o 7,9 %. Ceny żywności jako całości wzrosły w 2022 roku jeszcze bardziej znacząco w porównaniu z rokiem poprzednim: o 13,4 proc. Ceny mięsa i przetworów mięsnych wzrosły w tym samym okresie o 14,6 proc. Popyt na świeże owoce i warzywa spadł w następstwie wzrostu cen: Zgodnie z wynikami specjalnej oceny

Więcej. Przejdź do artykułu

Fruchthandel.de
Fruchthandel.de

Wydawnictwo Fruchthandel to międzynarodowe przedsiębiorstwo medialne z siedzibą w Düsseldorfie. Jego głównym zainteresowaniem jest tematyką świeżych owoców i warzyw - od nasion i produkcji przez wszystkie etapy handlu aż do konsumentów.

Korzenie Fruchthandel sięgają roku 1916, kiedy to powstało specjalistyczne czasopismo "Früchtehandel", obecnie znane jako "Fruchthandel Czasopismo ma ugruntowaną pozycję lidera na rynku w języku niemieckim, dzięki wysokiej fachowości, aktualności i zaangażowaniu w tematykę owoców i warzyw. Oprócz tygodnika "Fruchthandel Magazin" wydaje specjalne wydanie krajowe i tematyczne, roczny przewodnik branżowy oraz codzienny newsletter "Fruchthandel Newsmail".

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem