Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania: Ostry spadek wywozu O+G przy rosnącym przywozie

2023-01-23 21:00

W okresie od stycznia do listopada 2022 roku Hiszpania wyeksportowała wolumen 10,7 mln ton świeżych owoców i warzyw. Jest to spadek o 10,5 % w stosunku do roku poprzedniego. Natomiast import wzrósł o 7% do 3,4 mln ton. Wartość eksportu wzrosła zaledwie o 1 proc. podczas gdy import wzrósł o 15 proc. wynika z najnowszych danych opublikowanych przez hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu.

Silny spadek wolumenu wynika z faktu, że rząd hiszpański nie opublikował jeszcze nowego raportu dotyczącego wielkości sprzedaży świeżych owoców i warzyw.

Gwałtowny spadek wielkości hiszpańskiego eksportu O+G do listopada odnotowano zarówno w przypadku warzyw - 4,7 mln ton (-7 proc.), jak i owoców - 6 mln ton (-13 proc.). Wartość warzyw wzrosła o 8% do 6,209 mld euro, natomiast owoców spadła o 3,5% do 8,007 mld euro.

.

Więcej. Przejdź do artykułu

Fruchthandel.de
Fruchthandel.de

Wydawnictwo Fruchthandel to międzynarodowe przedsiębiorstwo medialne z siedzibą w Düsseldorfie. Jego głównym zainteresowaniem jest tematyką świeżych owoców i warzyw - od nasion i produkcji przez wszystkie etapy handlu aż do konsumentów.

Korzenie Fruchthandel sięgają roku 1916, kiedy to powstało specjalistyczne czasopismo "Früchtehandel", obecnie znane jako "Fruchthandel Czasopismo ma ugruntowaną pozycję lidera na rynku w języku niemieckim, dzięki wysokiej fachowości, aktualności i zaangażowaniu w tematykę owoców i warzyw. Oprócz tygodnika "Fruchthandel Magazin" wydaje specjalne wydanie krajowe i tematyczne, roczny przewodnik branżowy oraz codzienny newsletter "Fruchthandel Newsmail".

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem