Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – sezon handlu krajową cebulą na finiszu

Sezon handlowy na hurtowym rynku cebuli w Austrii wszedł w swoją końcową fazę. Nie znaczy to, że tamtejsze magazyny są puste. Według opinii ekspertów tamtejszy handel detaliczny zabezpieczył sobie ilości cebuli niezbędne do pokrycia zapotrzebowania w okresie do początku nowych zbiorów.

Kończy się natomiast handel z wolnej ręki. Producenci nie mają już bowiem w zasadzie w Austrii cebuli przeznaczonej jeszcze na handel. Zapasy dla handlu na otwartym rynku są już bardzo ograniczone, a cieszą się dużym zainteresowaniem – tak wśród nabywców krajowych, jak również w eksporcie. Ale ten ostatni bardzo szybko się zakończy. Co jest istotne z polskiego punktu widzenia, bo austriacka cebula trafiała na rynki nam bliskie – do Czech, na Słowację, do Rumunii. Także sprowadzano ją do Polski.

Malejąca dostępność przekłada się na ceny, które utrzymują tendencję wzrostową. W przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny w osiemnastym tygodniu roku wzrosły z poziomu 24,00-27,00 euro/100 kg (1,10-1,24 zł/kg)do 24,00-28,00 euro/100 kg (1,10-1,28 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny te były na poziomie 28,00-30,00 euro/100 kg (1,28-1,37 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE