Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Belgia – dobry sezon porów

Sezon na belgijski por powoli dobiega końca. REO Veiling wciąż jednak ma wystarczająco dużo zapasów, aby zaspokoić popyt. „W poniedziałek sprzedaliśmy na aukcji 150 000 kg porów” – mówi Rik Decadt. „Wciąż mamy wystarczająco dużo, aby płynnie przejść do nowego sezonu. Ale młode pory są około dziesięciu dni później w tym roku. To ze względu na zimną wiosenną pogodę.”

 

Obecnie istnieje duży popyt na pory, więc ceny są również dobre. Przez ostatnie kilka dni pogoda była ciepła. Mimo to wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na pory. Ostatnie pięć miesięcy było naprawdę bezprecedensowe. W całej Europie zebrano mniej porów. Dlatego eksportowaliśmy dużo do Francji, Hiszpanii i Anglii.”

 

Cieszymy się, że hodowcy pora mieli udany rok. Ubiegły rok był niestety znacznie gorszy. Na początku sezonu wszyscy byliśmy trochę ostrożni. Ogólna produkcja była znacznie niższa ze względu na ostatnie suche lato. Na szczęście dobre ceny rekompensowały niskie plony. Nie tylko tutaj, w Belgii, ale także w innych krajach, takich jak Francja” – podsumowuje Rik.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE